O nas

Kim jesteśmy?

Jako „ludzie z Mazur” mamy duże doświadczenie zawodowe związane z wodą – prowadzenie firm czarterowych oraz edukacji żeglarskiej. Pracując na co dzień „na wodzie”, nie daje się nie zauważyć coraz bardziej doskwierającego wszystkim problemu związanego z jakością wód w jeziorach.
Z pozytywnym ekonomicznie zjawiskiem prężnie działającej turystyki, wiążą się też zagrożenia, np. pozbywanie się nieczystości z toalet jachtów lub domów na wodzie. Na obszarze Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest zaledwie kilkanaście urządzeń do odsysania fekaliów, a na dodatek bywają one często zepsute.
Zaczęliśmy się więc zastanawiać jak rozgryźć ten problem – szukając na początku rozwiązania dla siebie, czyli dla naszych jachtów. Zaprojektowaliśmy oraz wyprodukowaliśmy pompę do odsysania fekaliów i poddaliśmy ją przez 2 lata intensywnemu testowaniu w zaprzyjaźnionym porcie. Działała bez awaryjnie, a tego potrzebowaliśmy. Przy pomocy eksperta w dziedzinie agregatów pompowych dopracowaliśmy projekt tak, by urządzenie nadawało się do komercyjnej eksploatacji.
I tak staliśmy się producentem pomp do odsysania fekaliów.

Gdzie produkujemy?

Przede wszystkim lokalnie. Urządzenia produkujemy na Mazurach, współpracując ze sprawdzonymi, rodzimymi podwykonawcami. Wykorzystujemy materiały najwyższej jakości, by nasze agregaty służyły jak najdłużej. Nasza praca to jednocześnie misja ratowania ukochanych szlaków wodnych.